SUN GOLD ERİK FİDANI

89,98 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SUN GOLD ERİK FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ERİK
  Çeşit  : SUN GOLD
  Orjini  : Güney Afrika
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli ve dik gelişir, verimlidir.
  Meyve İriliği  : Orta İri - İri arası.
  Meyve Şekli  : Yuvarlak, simetrik, karınçizgisi belli.
  Meyve Kabuğu  : Sarı - Kırmızı
  Meyve İçi  : Sarı.
  Meyve Kalitesi  : Sert, gevrek, orta sulu, lezzetli ve kalitelidir.
  Depolama süresi : Depolama ve taşımaya elverişlidir.
  Çiçeklenme zamanı  : Orta dönem.
  Derim Zamanı  : Ağustos Sonu.
  Tozlayıcıları  :
  Diğer özellikleri  :
  Fidandeposu.com Fidandeposu.com Fidandeposu.com

  Sun Gold Erik Fidanı

  Sun gold erik fidanı yetiştiriciliğinde dünya genelinde büyük bir miktarda üretim artışı göstermiştir. Bu üretim artışı fidan üreticiliği açısından büyük önem taşımıştır. Çanakkale bölgesinin yanı sıra Harran ovasında yapılan araştırmalar bu bölgede Japon eriği yetiştiriciliğinin yapılabileceğini de göstermiştir. Erik yetiştiriciliğinin en büyük sorunu tozlayıcılarının seçimi, aynı zamanda uygun budama düzensizliğidir.

  Sun gold erik fidanı  erken meyveye yatar ve yüksek düzen gösterilmelidir. Büyük, küresel şekillidir. Olgunlaştığında açık renklere dönüşür, soğuk hava deposunda birkaç gün kaldıktan sonra renklerinde değişim gösterebilirler. Sun gold erik fidanı hasat zamanı toplama zamanı geldiğinde 20 ile 30 gündür. Verimliliği ve meyvelerinin kalitesi bakımından ilginçtir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.