ARBOSANA (BODUR) ZEYTİN FİDANI

129,91 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (5) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (5)
 • ARBOSANA (BODUR) ZEYTIN FIDANI ÖZELLİKLERİ

  Arbosana (bodur) zeytin fidanı sık dikim imkanı sağlayan İspanyol zeytin çeşitlerindendir.Arbosana (bodur) zeytin fidanı dikildikten çok kısa bir süre içinde meyve vermeye başlar.Siz de  Fidandeposu.com adresinden sipariş verebilir,çeşit garantili fidanlar edinebilirsiniz. Fidan aynı zamanda lekelenme hastalığına karşı da oldukça dirençlidir. Ancak dal kanserine karşı dikkatli olunmalıdır.  GENEL ÖZELLİKLER:

  Kökeni Penedes olmak üzere, ismini büyük olasılıkla L'Arboc Tarragona şehrinden almıştır.

  Şu anda köken bölgesinde yayılmış durumdadır. Sık dikim alanlarında en çok kullanılan türlerden biri olduğu için farklı kıtalarda birçok ülkede dikilmektedir.

  Çok yüksek ve tutarlı verimlilik ve çok erken üretim imkanına sahip bir türdür. Düşük enerji, yoğun dikimler için çok caziptir. Olgunlaşma dönemi geçtir. Organoleptik özellikleri nedeniyle oldukça tercih edilmesine rağmen, ortalama yağ içeriği %19-20 kadardır. Kökün yayılma kapasitesi yüksektir.  Direnç, tolerans ve hassasiyet:

  Dal Kanseri’ne hassas

  Halkalı Leke’ye dirençli,

  Verticillium’a hassastır.  MORFOLOJİK ÖZELLİKLER

  Meyve:  Olgunken mor renkli, küçük kovucuklu, küçük küre şeklinde ve bir miktar asimetriktir.

  Çekirdek:  Oval ve simetriktir.  Arbosana (Bodur) Zeytin Fidanı

  İspanya kökenli Arbosana (bodur) zeytin fidanı bu bölgede en çok kullanılan fidan çeşididir. Sık dikim alanlarının vazgeçilmezi olan bu fidan çeşidi başka ülkelerde de kullanılmaktadır. Yüksek verimli olması ile tercih edilen bu fidan çeşidi erken meyve olgunlaşması ile de üreticiyi mutlu etmektedir. Enerji olarak düşük olması da sık dikim özelliğini artırmaktadır. %20 yağ kazanımı ile de kaliteli bir fidan çeşidi olmaktadır.  Arbosana (Bodur) Zeytin Fidanı Yapısı

  Arbosana (bodur) zeytin fidanı olgun halinde iken yapısal olarak ufak kovucuklu ve küçük küre şeklindedir. Renk olarak ise olgun rengi mordur. Çekirdek yapısı olarak ise oval ve simetrik olması başka bir olumlu özelliğidir. Dal kanserine karşı hassa özellikte olmasına rağmen halkalı lekelere karşı oldukça dirençlidir. Bu avantajlı özellikleri yüksek fidan çeşidine ulaşmak için ise fidandeposu.com adresine gitmek yeterli oluyor.  Ödeme Seçenekleri

  Güvenli bir alışveriş imkanı sunan fidandeposu.com adresinde kredi kartı ile ödeme ve havale seçenekleri bulunuyor. Kredi kartına 9 aya kadar taksit imkanı sunan fidandeposu.com bu şekilde her bütçeye hitap ediyor. Ücretsiz kargo özelliği de bulunan site de kendinize uygun ürüne ulaşmak kolay bir hal alıyor.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.