%8 İNDİRİM

DOMAT ZEYTİN FİDANI

102,60 TL
93,96 TL
Havale ile :
91,61 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • DOMAT ZEYTİN FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur - klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ZEYTİN
  Çeşit  : DOMAT
  Orjini  : Anadolu.
  Diğer İsimleri  : :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli gelişir.
  Meyve İriliği  : Orta iridir.
  Meyve Şekli  : Yuvarlağa silindiriktir.
  Meyve Kabuğu  : Yeşil renktedir.
  Meyve İçi  : Et miktarı %89, yağ oranı %20'dir.
  Meyve Kalitesi  : Verimli bir çeşittir.
  Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
  Çiçeklenme zamanı  :
  Derim Zamanı  : Eylül-Ekim.
  Tozlayıcıları  : Kendine verimlidir.
  Diğer özellikleri  : Yeşil sofralık olarak değerlendirilir.


  Domat Zeytin Fidanı

  Zeytin çeşitliliğin çok fazla olduğu Türkiye topraklarının büyük kısmında zeytin yetiştiriciliği yapılıyor. Bunun için gerekli olan fidan türleri fidandeposu.com internet adresinden zeytin yetiştiricilerine sunuluyor. Zeytin fidanı alışverişinin yapılabileceği fidandeposu.com internet sitesi kaliteli ürün güvencesiyle hizmet sunuyor. Ayrıca sitede A'dan Z'ye her çeşit zeytin fidanı türü bulmak mümkün. Domat zeytin fidanı da bu türlerinden biri.  Domat Zeytininin Özellikleri

  Domat zeytini genellikle dolmalık zeytin olarak tüketiliyor. Bu tür iri ve etli bir görünüme sahiptir. %23 oranında yağ içerir. Bu zeytin türüne Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin ve Gaziantep illerinde rastlamak mümkündür. Domat zeytin ağacı orta büyüklükte bir yapıya sahiptir ve yayvan yaprakları bulunur. Ağacın karakteristik bir diğer özelliği ise dallarının çok sık ve sarkık bir şekilde duruyor olmasıdır. Ayrıca çok güçlü büyüyen ağaçlar arasındadır. Bu tür ağaçlar en çok killi toprakları sever ve böylece daha çok verim elde edilir. Killi toprakların yaygın olduğu Akdeniz Bölgesi Domat zeytin fidanı yetiştiriciliğinin yapıldığı bölgelerdendir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.