%7 İNDİRİM

ÇEKİŞTE ZEYTİN FİDANI

118,80 TL
109,94 TL
Havale ile :
107,20 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (2) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • ÇEKİŞTE ZEYTİN FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız  tatlı çelik ve deliceye aşılı olarak üretilmektedir. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. 

  Tür  : ZEYTİN
  Çeşit  : ÇEKİŞKE
  Orjini  : Anadolu.
  Diğer İsimleri  : Kırma, Memeli, Eğri.
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli gelişir.
  Meyve İriliği  : İri.
  Meyve Şekli  : Yuvarlağa simetrik.
  Meyve Kabuğu  : Yeşil renginde.
  Meyve İçi  :
  Meyve Kalitesi  : %26,3 oranında yağ içerir.
  Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
  Çiçeklenme zamanı  :
  Derim Zamanı  : Eğer yeşil sofralık zeytin yapılacaksa meyveler sarımsı- yeşil renge döndüğü (Eylül-Ekim), siyah sofralık zeytin yapılacaksa kararmanın kabuktan meyve etine geçtiği (Kasım- Aralık), yağlık olarak değerlendirilecekse ağaçta yeşil meyve kalmadığı zaman hasat edilmelidir.
  Tozlayıcıları  : Kendine verimlidir.
  Diğer özellikleri  : Yağ oranı yüksek olduğundan yağlık olarak değerlendirilir.

  Çekişte Zeytin Fidanı

  Ürünün asıl yetiştiriciliğinin yapıldığı yer  İzmir ilinin ödemiş ilçesidir. Bu fidanın bakım şartları iyi olursa verimi de o kadar iyi olur.Meyveleri iri ve %27 civarında yağ içerir. Genelde yeşil zeytin olan sofralarda görülen bir zeytin türüdür. Yağ oranı çok yüksek olduğundan yağları da değerlendirilir.  Sulama ve Toprak Nasıl Olmalı?

  Çekişte zeytin fidanı  toprak türünde pek seçici bir ürün değildir. Besin  maddelerince zengin topları seven bir bitkidir.   Sulaması Nasıl Olmalı?

  Çekişte zeytin fidanı genel olarak sulanmaz eğer sulama yeriniz varsa ürünü arttırmak için sulanabilir. Verilecek su miktarı topraktaki seviyeye göre ağacın su ihtiyacı doğrultusunda verilir. Zeytin ağacının daha çok yağ miktarının artmasını sağlanacak dönemler, çiçeklenme dönemi ve meyve verileceği zaman verilmesi çok önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.