%28 İNDİRİM

ÖDEMİŞ EŞEK ZEYTİN FİDANI

54,00 TL
38,99 TL
Havale ile :
38,01 TL
Bir alt ürün seçiniz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ÖDEMİŞ EŞEK ZEYTİN FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur - klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ZEYTİN
  Çeşit  : ÖDEMİŞ EŞEK
  Orjini  : Anadolu.
  Diğer İsimleri  : Memeli.
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli gelişir.
  Meyve İriliği  : Çok iri.
  Meyve Şekli  : Yuvarlağa silindirik.
  Meyve Kabuğu  : Yeşil.
  Meyve İçi  : Meyve eti sert.
  Meyve Kalitesi  : Meyveleri %21,8 yağ içerir.
  Depolama süresi : Depolamaya dayanıklıdır.
  Çiçeklenme zamanı  :
  Derim Zamanı  :
  Tozlayıcıları  : Kendine verimlidir.
  Diğer özellikleri  : Yeşil sofralık olarak değerlendirilir.

  Ödemiş Eşek Zeytin Fidanı

  Kahvaltılarında alışkanlık haline gelen ve vazgeçemediğiniz bir besindir aslında zeytin. Birçok çeşide sahiptir. Yeşili, siyahı , kırması, çizmesi, salamurası, biberlisi, tuzlusu o kadar çok seçenek sunar ki alıcısına. Üstelik sadece meyvesinden de değil yağından da nasiplendirir. Birçok yemekte severek kullandığınız zeytinyağlı yemeklerin tadına doyum olmaz. İşte doyamadığınız bir zeytin çeşidi daha ödemiş eşek zeytini tadına bakıldığında eğer sert zeytin tercihleriniz arasındaysa vazgeçemeyeceğiniz bir seçenek olacaktır.  Ödemiş Eşek Zeytin Fidanı Hakkında Genel Bilgi

  Ege bölgesinin İzmir’e bağlı ödemiş ilçesinde ve civar köylerinde yetişen ödemiş eşek zeytin fidanı diğer adı da kalamata olarak da bilinir.

  Bu zeytin çeşidinin zeytinleri oldukça iridir adı da buradan gelmektedir. Meyvelerinin iri olmasından dolayı normal zeytinlerin dışında kalır sıra dışı sayılabilecek durumdadır. Zeytinlerinde %21.8 oranında yağ içermektedir. Dayanıklıdır uzun zaman rahatlıkla saklanıp tüketilebilir. Son yıllarda zeytin taleplerinin artmasından dolayı sofralarınızda yerini almıştır tercih edilenler arasındadır. İç ve dış piyasada da iri zeytin talebi tercih edilmesinden dolayı ödemiş eşek zeytini yurt dışında da kendine yer bulmuş durumdadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.