MEMECİK ZEYTİN FİDANI

289,96 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (5) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (5)
 • MEMECİK ZEYTİN FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Memecik zeytin fidanı, hem yağlık hem de sofralı zeytin üretmek isteyenler için oldukça verimli bir zeytin çeşididir.Memecik zeytinini çelik ve deliceye aşılanmış olarak fidandeposu.com adresinden kaliteli ve güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak ve dikilecek sıklığa göre, fidan seçiniz bölümünden istediğiniz özellikteki memecik zeytin fidanı siparişi verebilirsiniz. Değişik toprak yapılarına kolayca uyum gösterebilen memecik zeytin fidanı kargo ile gönderilmektedir. Birden fazla ödeme seçeneği ile kendinize uygun sipariş oluşturabilirsiniz. Sipariş edilen memecik zeytin fidanı tüplü ve saksılı olarak gönderiliyor. Tüpte veya saksıda istenilen siparişler litre olarak belirtilmektedir. Tamamen müşterinin isteğine bağlı olarak fidanlar ise 130 cm ebadındaki özel olarak yapılmış kutulara konularak gönderilmektedir.

  Memecik Zeytin

  İri olan memecik zeytin meyvesi, oval şekle sahiptir ve memeli bir yapısı vardır. İri çekirdekli olan memecik zeytini ilk başta yeşil kabuklu iken olgunlaşınca kabuğu siyah renk almaktadır. % 29-30 oranında yağ içeren memecik zeytini, depolamaya uygundur.

  Tür  : ZEYTİN
  Çeşit  : MEMECİK.
  Orjini  : Anadolu.
  Diğer İsimleri  : Taş arası,Aşı yeli,Tekir, Gülümbe ve Şehir yağlık
  Ağaç Özellikleri  : Orta kuvvette gelişir ve yayvandır.
  Meyve İriliği  : İri.
  Meyve Şekli  : Oval şeklinde ve ucu memelidir.
  Meyve Kabuğu  : İlk önce yeşil daha sonra siyah rengini alır.
  Meyve İçi  : Çekirdekleri iridir.
  Meyve Kalitesi  : %28-30 oranında yağ içerir.
  Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
  Çiçeklenme zamanı  : Mayıs ortası haziran başı.
  Derim Zamanı Diğer Özellikleri: : Yeşil olum dönemi ekim ayının ilk yarısı, siyah olum dönemi kasım ortasından  aralık ayı ortasına kadardır. Hem yağlık hem de sofralık olarak kullanılır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.