%24 İNDİRİM

MANZALİNA ZEYTİN FİDANI

21,60 TL
16,52 TL
Havale ile :
16,11 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Manzalina Zeytin Fidanı

  Manzalina zeytin fidanı türü İspanya’nın Cordoba şehri başta olmak üzere yine İspanya’nın Endülüs yerleşkesinde, İsrail, Amerika ve Avustralya gibi yerlerde yetişiyor. 

  Özellikleri Nelerdir? 

  Türkiye’de ise Manzalina zeytin fidanı 1974 senesinde yetiştirilmeye başlanmıştır. Toplam olarak bakıldığında ağaç sayısı 160.000 tanedir. Daha çok sofralık zeytin olarak bilinir ve tüketilir. İspanyol tarzı yeşil sofralık zeytin şeklinde adlandırılabilir. Yetiştiği bölgede iklim özellikleri çok sert olmamalıdır. Zeytin büyüklükleri ise çok büyük değil orta iriliktedir. Bakımı düzenli olduğunda ve de yerini sevdiği takdirde olumlu dönüşler alınabilir. Eğer sizler de güvenli bir yerden bu türü edinmek isterseniz Fidandeposu.com adresine giriş yaparak, güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur - klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.
  Tür  ZEYTİN
  Çeşit MANZALİNA.
  Orjini İspanya.
  Diğer İsimleri 
  Ağaç Özellikleri  Orta kuvvette gelişir.
  Meyve İriliği  Orta iriliktedir.
  Meyve Şekli  Yuvarlağa silindiriktir.
  Meyve Kabuğu  Yeşil.
  Meyve İçi  Çekirdekleri orta iriliktedir.
  Meyve Kalitesi  %20.4 yağ içerir.
  Depolama süresi Depolamaya uygundur.
  Çiçeklenme zamanı 
  Derim Zamanı 
  Tozlayıcıları Kendine verimli.
  Diğer özellikleri Yeşil olum döneminde toplanan zeytinler yeşil sofralık olarak değerlendirilir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.