Sırala
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Zeytin

Zeytinin yağ ve meyvesinin fiyatı uluslararası pazarda çok değerli ve önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye zeytinin anavatanı sayılan bir ülkedir, bu nedenle ülkemizde zeytin yetiştiriciliği yaygındır. Türkiye siyah zeytin üretiminde dünyada birinci sırada yer almaktadır. Üretilen zeytinin %75’i yağ için %25’i ise sofralık olarak değerlendirilmekte. Zeytin sofraların vazgeçilmez ürünlerinden birisidir. Yağı ise hem gıda sektöründe, hem kozmetik ürünlerinde hem de ilaç sanayisinde kullanılmasından ötürü, zeytin çok değerli bir meyvedir.

Zeytin Yetiştiriciliği

Zeytin yetiştirmesi son derece kolay bir meyvedir. Ülkemizde en çok Ege Bölgesi’nde yetiştirilen zeytin çorak topraklarda bile yetişebilmektedir. Yapısı gereği bir yıl iyi ürün verirken ertesi yıl az ürün vermektedir. Yağı ve meyvesi çok değerli olan zeytin eskiye oranla daha çok yetiştirilmeye başlanmıştır. Bunun için de kaliteli zeytin fidanına olan ihtiyaç artmıştır.

Zeytin Fidanını Nereden Almalıyım?

Eğer zeytin yetiştirmek istiyorsanız en kaliteli zeytin fidanı bulabileceğiniz adres fidandeposu.com. Bu internet adresinden istediğiniz her fidanı kalite ve standartlara uygun olarak alabilirsiniz. Sizler de zeytin fidanı ve çeşitleri için fidandeposu.com adresine tıklayın fidanınız hemen gelsin.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.