Mayıs 2018

YABAN MERSİNİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

07 Mayıs 2018

Yaban mersini (Likapa), kışın yaprağını döken soğuk-ılıman iklim çalısıdır. Botanik olarak üzümsü gruplar içinde yer almaktadır. Yetiştirildiği bölgelere göre  çay üzümü, çoban üzümü, ayı üzümü gibi değişik isimler almaktadır.Yaban mersini 50 cm -200 cm arasında boy yapan, genellikle mayıs ayında çiçek açan bir bitkidir.

Lisanslı Meyve Fidanı Satışı

06 Mayıs 2018

Toprakla uğraşanlar gayet iyi bilirler, meyvenin oluşmasında tozlaşma ve döllenme büyük önem taşımaktadır. Bunun için de lisanslı meyve fidanları büyük ilgi görmektedir. Yetiştirilecek ürünlerden verimli sonuçlar almak için detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Meyve türleri gerçek meyve ile yalancı meyve olmak üzere iki biçimde incelenmektedir. Gerçek olan meyve yalnız yumurtalığın gelişmesi ile oluşmakta olan meyve türleridir.

Kiraz Fidanı Çeşitleri

06 Mayıs 2018

Yetiştirmek istediğiniz kiraz fidanı hangi özelliktedir? Bu soruyu etkili şekilde cevapladığınızda kirazınızı en uygun şekilde yetiştirebilirsiniz. Bunun için farklı özelliklere sahip kiraz fidanı çeşitleri öğrenilmelidir. Kiraz fidanları genellikle hassas ve mineral ihtiyacı fazla olan bir bitkidir. Gübreleme ve ilaçlama ile birlikte dikkatli bakım ister.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.