Temmuz 2017

Bahçedeki Yardımcınız Budama Makası

25 Temmuz 2017

Budama işleri için kesim yüzeyinin istenilen şekilde olmaması nedeniyle pek tercih edilmeyen budama testerelerinin yerini, budama makası almıştır. Budama makası ince dal ve fidanlar ile budanabilecek bitkilerin için tercih edilen bir üründür. 6 cm kalınlığa kadar dal kesimi yapabilen budama makası çeşitleri Fidandeposu.com satış sitesi üzerinden temin edilebilir. 

Ceviz Fidanı Çeşitleri

25 Temmuz 2017

Şüphesiz en iyi yatırım yöntemlerinden bir tanesi de cevize yatırım yapmaktadır. Bu yatırım sonucunda çiftçi emeğinin karşılığını ortalama olarak 5. yıldan sonra almaktadır. Ceviz fidanı tam verime 5. yıldan sonra geçtiği için çiftçiler biraz sabırlı olmalıdır. Ceviz fidanı alırken dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bunlar çiftçinin toprağının rakımı, toprağın türü ve iklimin nasıl yaşandığıdır. Ceviz fidanı alacak olan kişiler bunu yatırım amaçlı düşünüyorsa mutlaka toprağını tahlil ettirmeli ve devlet desteğine başvuru yapmalıdır. 

ŞİFA KAYNAĞI DUT FİDANI

17 Temmuz 2017

Dut lezzeti ve besin değerinin yüksek olması nedeni ile yaygın olarak tüketilmektedir. Ağaçları 4-5 metreye kadar ulaşır, daha çok ılıman iklimleri sever. Ayrıca dut ağacının yaprakları ipek böcekleri için zengin besin değeri içerir. Taze olarak tüketildiği gibi kuru olarak da tüketilebilir ve reçel, marmelat, meyveli yoğurt, pekmez, şurup, dondurma, meyve suyu yapımında da kullanılır. Yaprakları  saç dökülmesine karşı ilaçlı tedavi olarak kullanılmaktadır.

ARBEQUNA ZEYTİN

06 Temmuz 2017

Arbequna zeytini,İspanya’nın kuzey doğusunda Katalonya bölgesinde bulunmuştur.Günümüzde dünyada 55.000 civarı hektarda yetiştirilmektedir. Türkiye’de 2006 yılı itibariyle yetiştirilmeye başlanmış ve kısa sürede üretimi yaygınlaşmıştır. Ülkemizde bodur zeytin olarak bilinmektedir.Arbequna zeytininin kısa süre içerisinde bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni yağının kalitesi, bakımının ve hasadının kolay yapılabilmesidir. Zeytinyağının asit oranı düşüktür, yağın aromasının yanı sıra besin değeri bakımından da zengindir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.