Haziran 2018

Ahududu Yetiştiriciliği ve Sağlığa Faydaları

25 Haziran 2018

Ucuz Fidan Nereden Alınır?

11 Haziran 2018

İnsanlar yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte tatil günlerini yoğun stresten uzak ortamlarda geçirmek isterler. Bunun için tatillerini bazen evlerinin bahçelerinde, bazen balkonlarında, bazen de kendilerine ait hobi bahçelerinde geçirirler. Bu yerlerde toprak işleme işleri ile uğraşarak ekim dikim işleri yapmaktadırlar.

İncir Fidanı Fiyatları

11 Haziran 2018

Fidandeposu.com sitesi incelendiği takdirde incir fidanı satışının da yapıldığı görülecektir. İncir ile ilgili her türlü açıklayıcı bilgiye yer verilen sitede incir fidanı fiyatları ile birlikte incir fidanının dikim zamanı, aşılanması ve toprağının çeşidi hakkında bilgi almak mümkün.

Böğürtlen Yetiştiriciliği

11 Haziran 2018

Böğürtlen  gülgiller (Rosaceae) familyasından olan üzümsü bir meyvedir. Ilıman iklim meyvesi olan böğürtlen suptropik iklim bölgelerinde de yetiştirilebilir.İklim isteği bakımından fazla seçici olmayan böğürtlen fidanı farklı iklim bölgelerinde yetiştirilebilir. Böğürtlen fidanı bol güneşli  yerlerde iyi geliştiği gibi, organik maddece zengin, su tutma kapasitesi yüksek, iyi drene olan topraklar da yetiştirildiğinde verim yüksektir. Meyveleri olgunlaşmadan önce kırmızı , olgunlaştıktan sonra siyah rengini alır.İnsan sağlığı yönünden bir çok yararı olan böğürtlen fidanı, vitaminler, organik asitler  ve minerallerce çok zengindir.Böğürtlen  fidanı sofralık olarak kullanıldığı gibi sanayilik olarak da kullanılır.Meyve suyu, reçel, marmelat, konservecilik, pasta, dondurma, meyveli yoğurt  yapımında kullanılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.