İncir Fidanı Fiyatları

İncir Fidanı Fiyatları

11 Haziran 2018

Fidandeposu.com sitesi incelendiği takdirde incir fidanı satışının da yapıldığı görülecektir. İncir ile ilgili her türlü açıklayıcı bilgiye yer verilen sitede incir fidanı fiyatları ile birlikte incir fidanının dikim zamanı, aşılanması ve toprağının çeşidi hakkında bilgi almak mümkün.

İncir Fidanı Dikim İşlemleri

Bir ziraat mühendisinden aldığınız bilgi doğrultusunda bağ ya da bahçenize incir dikmek istiyor iseniz; incir fidanı çeşitlerinden siyah yada sarı incir fidanını tercih edebileceğiniz gibi her iki fidan çeşidinden de alabilirsiniz. Sonbahar ayında incir dikim en uygun zaman dilimidir. Çok soğuk havalarda incir fidanı almamak gerekir. Sonbahar mevsiminden itibaren fidan satış sitemiz fidandeposu.com adresimizden incir fidanı fiyatları araştırılarak uygun fiyata satın alabilirsiniz.

İncir fidanları 50 santimetre derinlik ve 5 santimetre genişlikte açılacak çukurlara dikilir ve günlük sulama gerektirir. Fidanlar arası uzaklık en az 64 metre mesafede olmalıdır. Çünkü incir fidanı büyüdükçe geniş alan kaplamaktadır. Ara boşlukları az olan incirler büyüme sürecinde yer mesafesi darlığı sebebi ile kuruyabilir. Kaliteli toprak ve kaliteli gübre ile incir fidanı hızlı bir şekilde büyür. Arsız ağaçlar arasında yer alan incir çok çabuk gelişir.

İncir Fidan Fiyatları

Çok çeşitli olan incir fidanı fiyatları cinsine göre değişkenlik gösterir. İncir fidanı alıp daha sonra bakımını düzgün yaptıktan sonra çok verim elde edilen ağaca dönüşen incir hemen hemen her toprakta yetişmektedir. Yaban mersini yetiştiriciliği hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.