Şubat 2022

ÇİLEK YETİŞTİRİCİLİĞİ

09 Şubat 2022

Çilek yetiştiriciliğinde en ideal toprak su tutma kapasitesi düşük ve kumlu tınlı topraklardır. Toprak gerekli elementlerce zenginleştirilmeli ve yanmış çiftlik gübresi kullanılmalıdır. Toprak pH’ınında 6.5-7 olması istenir. Dikim yapılacak arazi nemototlardan arındırılmalı Bunun yanında toprak mantari hastalıklara karşı fumige yada solarize edilmelidir.

ZEYTİN YETİŞTİRİCİLİĞİ

09 Şubat 2022

Zeytin ağacının ömrü ortalama 300-400 yıldır bazı bölgelerde 1000 yıla kadar yaşayan ağaçlara da rastlanmıştır. Zeytinler belli bir büyüklüğe eriştikten sonra kök sistemlerinde oluşan yumrular sayesinde kendilerini yenileyebilmekte ve bu sayede uzun yıllar yaşayabilmektedirler.Zeytin ağaçları güneşi sever ve güneş ışığının bol olduğu yerlerde daha iyi gelişim gösterir. Zeytin ağacı için toprak verimliği de çok önemlidir. Verimi arttırmak için kültürel önlemler düzenli olarak yapılmalıdır.

DOĞAL ÇİT YAPIMINDA KULLANILAN BİTKİLER

09 Şubat 2022

İnsanlar uzun yıllar arazi sınırlarında hem kendi hemde mülklerinin mahremiyetini korumak adına doğal ve yapay çitler kullanmışlardır.Son yıllarda ise insanlardaki doğaya,yeşile olan özlem artışı doğal çit kullanımını da artırmıştır.Çit bitkilerini daha cazip yapan ise yaz-kış değişen görünümleri ve istenildiği gibi budama yapılabiliyor olmasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.