Ağustos 2017

Meyve Fidanı Dikimi

29 Eylül 2017

Meyve bahçesinin tesisleri açısından en önemli aşamalardan biride meyve fidanı ekimidir. Meyve fidanı dikimi aşamasında yapılacak en ufak hata bile ciddi kayıplara yol açabilir. Fidan dikimi aşamasında birçok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Fidanların taşınması, fidanın dikim zamanı ve son olarak da dikim budaması dikkat edilmesi gereken 3 aşamadır. Ayrıca, meyve fidanı dikimlerinde kullanılan anaçların kaliteli olması gerekiyor. 

Meyve Fidanı Satış Sitesi

29 Eylül 2017

Meyve yetiştiriciliği ülkemizde çok yaygındır ve gittikçe yaygınlaşmaktadır. Çok fazla çeşitte ve kalitede meyvelerin yetiştirilebilmesinin ise en önemli sebebi ülkemizin harika iklim koşullarıdır. Bölgeden bölgeye farklı meyve ve sebzeler yetiştirmek için uygun iklime sahip olan Türkiye'de meyve yetiştiriciliği işi de birçok kişi için birincil gelir kaynağı niteliğindedir. 

EKŞİ KARADUTUN ŞİFALARI

15 Ağustos 2017

Ekşi karadut, koyu kırmızı rengi ile bilinen ve daha çok yaz aylarında yetişen bir meyve çeşididir.Ağacı 8-10 metreye kadar boylanabilmektedir. Isı ve sıcaklık isteği yüksektir. Yapraklar 10-20 cm uzunluğunda ve 6-15 cm genişliğinde, alt yüzeyi tüylü, üst yüzeyi pürüzlüdür. Kurak topraklara dayanıklı olmakla birlikte ortalama nem koşullarında verim artmaktadır. Ekşi karadutun mayhoş bir tatlılığı vardır ve halk arasında urmu dudu olarak da bilinmektedir. Birçok mineral ve vitamin bakımından zengindir.Bunlardan en önemlileri, E,C ve K vitaminleridir.Bu vitaminlerin dışında sodyum ,potasyum,bakır demir,magnezyum,mangan,çinko,selenyum ve beta karaten içermektedir.Aynı zamanda bir çok meyve ve sebzenin aksine lutein, zeaksantin içermektedir ve diyet lifleri açısından da zengindir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.