Ahududu Fidanı Fiyatları

Ahududu Fidanı Fiyatları

13 Eylül 2018

Frambuaz olarak da bilinen ahududu meyvesi, mayhoş tadı olan üzümsü ve sulu bir meyvelerdir. Yetiştirmesi oldukça kolay olan ahududu meyvesi, fidanın dikiminden kısa bir süre sonra oluşmaya başlar.

En uygun ahududu fidanı fiyatları için fidandeposu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede, fidan seçiniz sekmesini tıklayarak farklı farklı boylarda fidanlardan istediğinizi satın alabilirsiniz. Farklı özellikteki kaplara dikilmiş olsa da her bir fidan aynı ahududu meyvesini veriyor.

Ahududu Fidanı Çeşitleri

ahududu fidani cesitleri

Üzümsü yapıda ve bol sulu olan ahududu meyveleri için ahududu fidanı fiyatları en uygun olan fidandeposu.com' dan verdiğiniz sipariş en kısa sürede elinize ulaşır. Dikilmesi ve bakılması oldukça kolay olan ahududu, gülgiller ailesinden çalı formunda bir bitkidir. Ağaç gibi gelişim göstermeyen ahududu fidanı, kümeler halinde öbek öbek gelişir. Gelişen fidanlardan bitki kısa sürede dut meyvesine benzer ahududular verir.

Ahududu Meyvesi

Sarımtırak ve kırmızı renklerde az tatlı ve mayhoş bir meyvedir. Form olarak dut meyvesini andıran bol sulu ve vitamin deposu olan ahududu, pasta yapımında yaygın olarak kullanılıyor. Ayrıca ahudududan reçel, şurup, likör yapılıyor. Birçok beslenme listesinde de atıştırmalık olarak tüketimi sağlanıyor.

Lezzetli ve ekşimsi tadının yanında tansiyon düşürücü, kan arındırıcı, ateş düşürücü, bağışıklığı güçlendirici etkileri de bulunuyor.

C vitamini açısından zengin bir meyve olan ahudududa, bitkisel protein, kalsiyum, magnezyum, demir, fosfor ve mangan da bulunur.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.