Asma Fidanı

Asma Fidanı

24 Mart 2017

Asma fidanı yetiştiriciliği ülkemizde yaygın olarak yapılıyor. Asma fidanları sayesinde üretilen üzümler hizmete sunuluyor. Üzüm yapısı itibariyle ufak fakat vitamin açısından zengindir. Üzüm C, E, K vitaminleri içeriyor. Bunun dışında sodyum, kalsiyum, potasyum, demir, bakır, magnezyum, çinkoda içeriyor. Ayrıca üzüm Alzheimer, migren, meme kanseri, astıma karşı etkilidir. Bu kadar faydalı olan üzümün asma fidanı şeklinde ekimi yapılıyor. Asma fidanı satın almak için kesinlikle fidandeposu.com web sitesine uğramanızda yarar vardır.

Çeşit çeşit asma fidanlarını bulabileceğiniz fidandeposu.com sitesinde tüm fidanların özelliklerine ayrıntılı şekilde bakabiliyorsunuz. Fidanları ucuz ve indirimli bedeller karşılığında satın alabilirsiniz. Sitede fidanlar çıplak köklü, saksılı ve tüplü olarak satışa sunuluyor. Ayrıca fidanların kap büyüklüklerini resim şeklinde de görmeniz mümkündür. Sipariş için 0232 567 03 56 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Bazı asma fidanları ve özellikleri;

CebernetSauvignon Asma Fidanının Özellikleri

Türü asma üzüm olan fidanın sınıfı şıralıktır. Tane rengi yoğun puslu, mavi ve siyahtır. Tane şekli yuvarlaktır. Tane büyüklüğü 1,5 gram olmakla birlikte çekirdeği 1 ile 3 gram arasındadır. Çeşidine göre özgün tadı bulunuyor. Salkım şekli uzun konik silindirdir. Fidanın salkım büyüklüğü orta boy olup 200-250 gram kadardır. Salkım sıklığı dolgun, olgunlaşma dönemi ise geçtir. Budama şekli karışık ve kısadır. Asma fidanı Ege, Trakya, Güneydoğu Anadolu ve Orta Anadolu bölgelerinde yetişiyor.

Narince Asma Fidanının Özellikleri

Asma türünde olan üzümün sınıfı beyaz şaraplıktır. Tane rengi sarı, şekli ise hafif ovaldir. Tane büyüklüğü iri olmak üzere 3-4 gram kadardır. Çekirdeği 1-2 gram arasındadır. Asma fidanı kendine özgü aroma tadına sahiptir. Salkımı dallı konik biçimindedir. Olgunlaşma dönemi orta ve geç oluyor. Fidanın budama biçimi kısa ve karışıktır. Bu fidan Tokat ile Amasya yöresinde yetişiyor.

Öküzgözü Asma Fidanın Özellikleri

Öküzgözü çeşidi olan bu üzümün sınıfı renkli şaraplıktır. Üzümün tane rengi gri puslu, siyahtır. Biçimi eliptiktir. Tane büyüklüğü iri olup, 5-6 gram ağırlığındadır. Asma üzümün kendine özgü aroma tadı bulunuyor. Salkım şekli kanatlı koniktir. Salkım büyüklüğü çok iridir ve 500-550 gram ağırlığındadır. Salkım sıklığı dolgundur. Olgunlaşma dönemi geç gerçekleşiyor. Budama şekli karışıktır. Bu üzüm Elazığ, Malatya yörelerinde yetişiyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.