Ayva Fidanı Fiyatları

Ayva Fidanı Fiyatları

20 Ocak 2018

Ayva, Türkiye'nin birçok noktasında yetişebilen, çok zahmetli bakım istemeyen ve uzun ömürlü ağaçlar kategorisinde yer alan bir meyve türüdür. Soğuk koşullara dayanabilmesi, sert geçen iklim koşullarından etkilenmemesi de bu ağacı ülkemizde cazip kılmış ve nerede ise Ülkemizin her noktasında onlarca farklı çeşitlerde yetiştirilme ortamına kavuşmuştur. Sert bir meyve olan Ayva, bazen küçük çapta meyve veren ağaçlardan 8-10 cm çapında elde edilirken bazı ağaçlarda ise bu çapın 20 cm büyüklüğüne kadar ulaştığı görülmektedir. Dalından koparılmasından sonra dahi tazeliğini koruyan ve uzunca süreler saklanabilme özelliği bulunan bu meyve fidanı hazımsızlık sorunu olanlar, soğuk algınlığı yaşayanlar ve aynı zamanda düzenli beslenme için diyet yapan kişiler tarafından da doyurucu ve yağ yakıcı özellikleri ile tercih edilmektedir.

Ayva Yetiştiriciliği

Ülkemizde tekil olarak birçok alanda yetiştirilen ayva fidanı, özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde ürün yetiştiriciliği alanında da ilgi görmektedir. Reçel, turta, tatlı ve bazı yöresel çöreklerde sıklıkla kullanılan ayva oldukça sağlıklı bir besindir.

Fidan Satın Almanın En Güvenilir Yolu

Fidan satın almanın en güvenilir yolu olan Fidandeposu.com online satış sitesinde en çok tercih edilen fidanlardan olan ayva fidanı fiyatları uygun bütçelerler ile diğer meyve fidanları ile birlikte satıştadır. 100 lira üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi ile yapılmaktadır. Gerek saksı gerekse de tüplü gönderim seçenekleri ile ürünlerinizi adresinize gönderir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.