Chandler Ceviz Fidanı

Chandler Ceviz Fidanı

23 Şubat 2017

Anavatanı Amerika olan chandler ceviz, diğer ceviz türlerine göre daha geniş yapraklı ve daha koyu yeşil yapraklıdır. Yerli ceviz cinslerine göre 15 gün daha geç çiçeklenmektedir. Ülkemizde ve dünyada en verimli ceviz türü olan chandler oldukça rağbet görür. Ekonomideki yüksek getirisiyle de ceviz yetiştiricileri için fazla talep gören bir türdür. Fidandeposu.com adresini ziyaret ederek sipariş verebilirsiniz.

Chandler Ceviz Özellikleri

Her mevsime ve her iklime kolaylıkla uyum sağlayabilen chandler ceviz fidanı, fidandeposu.com adresinde sizleri bekliyor. Dölleyici olarak daha verimli olduğu için fernette kullanılır. İlk sürgünde hemen meyve veren chandler ceviz çift çatal özelliği gösterir bu özellik yerli ceviz cinslerinde bulunmaz. Yandal verimi %85'i aşan orandadır. Meyve oranı 12-14 gramdır ve iç verimi de %45-62 oranıyla diğer ceviz türlerine göre oldukça fazladır. Yağ oranı %60, protein oranı da %75 ve beyazlığı %95'tir. Sert dokulu olduğundan direnci fazla olan bir türdür. İç verim oranı yüksek olan ceviz fidanı, yetiştiricilerine oldukça fazla getiri sağlamaktadır. Chandler ceviz fidanları 1000 m2'de ortalama 300-450 kg meyve verir. Soğuklama süresi fazla olduğundan bahar ayları donları kolaylıkla atlatır.

Chandler Ceviz Dikimi

Toprağa ve mevsimlere uyumlu olan chandler, açık köklü chandler ceviz fidanları 15 kasımdan mart ayının sonuna kadar dikilebilir. Diğer zamanlarda tüplü fidanlar dikilebilir. Tüplü fidanları yılın 12 ayı dikebilirsiniz. Genel olarak fidan dikimi 800-1000 rakım aşağısı önerilir. Ceviz fidanı sipariş ve bilgi için fidandeposu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.