Hünnap Fidanı

Hünnap Fidanı

23 Şubat 2017

 

Hünnap, genellikle Nisan ve Mayıs ayları döneminde, sarı renkli çiçeklerden oluşan, 4 ya da 5 metre yüksekliğe erişebilen dikenli bir ağacın, sert çekirdekleri ve kırmızı kabukları olan, iri zeytini andıran bir görünümü olan bir yemişidir. Hünnapın en dış yüzeyi ince ve derimsi bir özelliğe sahiptir. Sarı renkli tatlı ve lezzetli bir tadı vardır. Halk arasında ünnap olarak da bilinir. Hünnap bahçelerde yetiştirilen bir yemiş olmasına rağmen yabani olarak doğada da bulunur. Asıl ana vatanı Suriye'dir. Hünnap ağacı çok dallı, gövdesi silindir bir biçimde ve esmer kabuklu bir ağaç olarak dikkat çekiyor.

Hünnapın Faydaları Nelerdir?

Hünnap çok eski dönemlerden beri idrar ve balgam sökücü, yumuşatıcı ve kabız edici özelliği olmasından dolayı kullanıyor. Hünnap meyvesi 21 günlük kürler şeklinde tüketildiğinde kolesterol ve lipid düşürücü olarak kullanılan bir meyvedir. Hünnap yaprağı ise çay olarak tüketildiğinde bronşit, astım, mide ve bağırsak enfeksiyonlarına karşı etki sağlıyor.

Hünnap Fidanı Yetiştiriciliği

Hünnap meyvesinin oldukça faydalı bir meyve olmasından dolayı bahçelerde de yetiştirilebilen hünnap fidanı zahmetsiz yetiştirme özelliği ile birçok bahçedeki yerini almaya başlamıştır. hünnap fidanı siparişi için fidandeposu.com isimli internet sitemizi ziyaret edebilir hünnap fidanı fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kaliteli hünnap fidanları için fidandeposu.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.