Kayısı Fidanı Yetiştiriciliği

Kayısı Fidanı Yetiştiriciliği

07 Şubat 2018

Bahçenizde kayısı fidanı alarak yetiştirmek için fidandeposu.com adresini ziyaret ederek birbirinden farklı kayısı çeşitlerine erişim sağlayabilirsiniz. Site üzerinden satılan kayısı fidanlarını alarak bahçenizde yetiştirme fırsatı bulabilir ve kayısı fidanı yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Fidandeposu.com sitesi üzerinden satışa çıkarılmış olan kayısı çeşitlerine bakıldığı zaman kabaaşı kayısı fidanı, zaza kayısı fidanı, vitillo kayısı fidanı, thryinthe kayısı fidanı, şekerpare kayısı fidanı, proyma kayısı fidanı, orange rugby kayısı fidanı, ninfa kayısı fidanı, mevlana kayısı fidanı, malatya kayısı fidanı, apricos kayııs fidanı ve al yanak kayısı fidanı gibi çeşitlerin yer aldığı görülür.

Kayısı Fidanı Yetiştirmek

Site üzerinden satın alacağınız fidanların yetiştiriciliğini yapabilmek için farklı metodları uygulayabilirsiniz. Kayısı fidanı yetiştiriciliği kayısının türüne göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak fidanların içerisinden çıkan tohumların altına ıslak bir pamuk koyarak çimlenmesini sağlayabilirsiniz. Bahçeniz var ise tohumları toprağın alt kısmına koyarak sulayıp üzerini örterek de kayısı fidanı yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Kayısı çimlenme süresi kısa olan ve bakımı da oldukça rahat olan meyvelerden bir tanesi olarak bilinir.

Kayısı Fidanı Dikme

Kışların sert geçtiği bir bölgede oturuyorsanız kayısı fidanlarını sonbahar aylarında dikmek daha sağlıklı olacaktır. Soğuk kış mevsiminin getirdiği don ve kar gibi doğal olaylardan korumak adına bu mevsimde dikimini yapmak çimlenmesi ve kökünün sağlamlaşması için idealdir. Kayısı fidanı yetiştiriciliği için fidan dikiminin mevsimi oldukça önemlidir. Fidanlara fidandeposu.com sitesi üzerinden erişim sağlanabilir. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.