Mandalina Fidanı Dikimi

Mandalina Fidanı Dikimi

07 Şubat 2018

Fidanların bakımı, tıpkı küçük çocukların bakımı gibi özenli olmalıdır. Nasıl ki küçük çocukların en sağlıklı şekilde büyüyüp gelişmesi için anne sütüyle beslenmeleri gerekiyor ise fidanların da bir an önce gerekli olgunluğa erişmesi ve en verimli şekilde meyve vermeye başlaması için en doğal ürünler ile bakılması ve yetişkin ağaçlardan daha çok özen gösterilmesi gerekir. Bundan ötürü mandalina fidanı dikimi konusunda öncelikle sulamaya dikkat edilmelidir.

Akabinde narenciye ürünlerinin yetiştiği yerlerin bilinerek bu fidanın dikilmesi de son derece önemlidir. Mandalina fidanı dikimi konusunda bilinmesi gereken bazı incelikler vardır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde fidanlardan en yüksek verimi almak da mümkün olabilecektir. En kaliteli ve verimli mandalina fidanlarını online fidan satış sitesi fidandeposu.com adresinde bulmak mümkündür.

Mandalina Fidanı Özellikleri

Mandalina fidanları, kuraklığa orta derecede dayanıklı fidanlardır. Her ne kadar aşırı suya gereksinim duymasalar da yetersiz su ile beslendiklerinde ya kuruyacak ya da kurumasa dahi meyve veremeyeceklerdir. Öte yandan mandalina fidanı dikimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus mandalina fidanlarının yetişebildiği toprak yapısıdır. Mandalina fidanı, kirece karşı oldukça dayanıklı bir tür olup, ağır toprak türlerinde de yetişme imkanı bulur. Aynı zamanda kazık kök oluşturmaya da eğilimli bir türdür. Mandalinanın en yaygın olarak tercih edildiği toprak türü ise drenaj bakımından zayıf topraklardır. Zira mandalina, yüksek PH'a sahip topraklara orta derecede direnç gösterebilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.