Yaban Mersini Fidanı

Yaban Mersini Fidanı

01 Temmuz 2018

Yaban mersininin faydaları saymakla bitmez. Özellikle son yıllarda çok revaçta olan bu meyve diyet menülerine renk ve sağlık katmak için birebirdir. Yaban mersini tariflerin vazgeçilmezi olma sebebi renginin mor ve yapısının küçük, sevimli olmasından kaynaklanabilir. Tadı ekşimsi olsa da metabolizma üzerindeki olumlu etkileri bu meyvenin sindirimini kolaylaştıracaktır. Yaban mersinini doğru ve güvenilir kaynaklardan alabilmek çok önemlidir. Çünkü rengi itibariyle daha dolgun ve iştah açıcı görünebilmesi adına gıda boyası kullanılabilir. Böyle zararlı durumlardan korunabilmek için yaban mersinini taze ve dalından yemek, hatta kendi yetiştirdiğin ağaçtan alabilmek daha iyidir. Bunun için yaban mersini fidanı Fidandeposu.com’dan alınabilir. Bu site doğru ve güvenilir bir kaynaktır. Meraklıları kedine çekebilecek fidanlar ve ağaçlar satar.

Yaban Mersini Özellikleri

Mavi ve mor renkleri olabilir yaban mersininin. Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde daha çok yetişir. Dünyada ise Kuzey Avrupa ve Amerika'da yetişiyor. Kalorisi azami ölçüde düşüktür. 100 gr yaban mersini sadece 57 kaloridir. Diyet sofralarının bu sebepten vazgeçilmezi olabilir. 

İçerisinde A, C, E, K, vitaminleri bol miktarda bulunur. Kalsiyum, potasyum, magnezyum, bulunur.

Meyve Fidanı Online Satış

Fidandeposu.com online meyve fidanı satış sitesi yaban mersini fidanı çeşitlerinin yanı sıra pek çok farklı fidan çeşidini ağırlamaktadır. Güveli alışveriş alt yapısı vardır. Pratik alışveriş sistemi ve kaliteli meyve fidanları sayesinde mağazamızın albenisi yüksektir. Aşılı meyve fidanları hakkındaki blog yazımız bu sayfada sizleri bekliyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.