Mandalina Fidanı Fiyatları

Mandalina Fidanı Fiyatları

05 Aralık 2018

Kaliteli ve verimli mandalina fidanları için Fidandeposu.com adresinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. İri, lezzetli ve bol sulu meyvelere sahip olan ekonomik mandalina fidanı fiyatları fidancılıkla uğraşanlar için oldukça avantajlı seçenekler sunulmaktadır.

Ilıman iklim koşullarında ve havalanan topraklarda yetiştirilen mandalina fidanı, yaprak dökmeyen, yaprak ve meyvelerinde uçucu yağ taşıyan bir türdür. Meyveleri C vitamini bakımından oldukça zengin olan mandalina fidanı fiyatları için Fidandeposu.com'dan ayrıntılı bilgi alabilirisiniz.

mandalina fidani yetistiriciligi

Mandalina Fidanı Çeşitleri

   1. Süs Mandalinası Kamkat Fidanı
   2. Primasol Mandalina Fidanı
   3. MihoWase Mandalina Fidanı
   4. W. Murcott Mandalina Fidanı
   5. Bodrum Mandalina Fidanı
   6. Klemantin Mandalina Fidanı
   7. Nova Mandalina Fidanı
   8. Dobashi Beni Mandalina Fidanı
   9. OkitsuWase Mandalina Fidanı
   10. Satsuma Mandalina Fidanı

  Mandalina Fidanı Yetiştiriciliği

  mandalina fidan cesitleri

  Diğer narenciye çeşitlerinde de olduğu gibi mandalina fidanları da süzek, bol humuslu ve derin topraklarda yetiştirilmeye daha uygundur. Mandalina fidanı gevşek ve havalı topraklarda yetiştirilmelidir. Kökleri en derine indiği için fidanların duyduğu oksijen ihtiyacı diğer ağaçlara nazaran daha fazladır. Bu yüzden kesinlikle ağır ve sıkı topraklarda yetiştirilemez. Mandalina fidanın toprak yüzeyinden en az 1, 5 metre kadar derinde olması daha uygun olacaktır. Aksi taktirde toprakta iyi bir drenaj yapılmalıdır. Ilıman hatta sıcaklığı yüksek yerlerde yetiştiriciliği yapılması gereken mandalina fidanı, soğuklarda donmaktadır. En uygun sıcaklık 20-21 santigrat derecedir. Ayrıca mandalina fidanının dikimi yapılmadan önce toprağın analizinin yapılması daha verimli sonuçlar almaya yardımcı olur.

   

  Paylaş :
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.